Umów wizytęprzez Internet!


Wybierz dogodny termin w poniższym kalendarzu i potwierdź rezerwację.

Wczytywanie kalendarza...

Powrót do kalendarza
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
01 stycznia 0000 godzina 00:00
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr Karolina Kozela-Paszek
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: Iwona Żebrowska
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr Magdalena Węgrzyn
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: Łukasz Kowalski
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Anna Skowrońska (Furgał)
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Ewelina Chrząścik
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Weronika Kubas (Bożek)
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Kinga Pieleszko
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr Olga Sułkowska (Habrat)
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: Katarzyna Ciszek
Tutaj wpisz kod który otrzymałeś wiadomością sms.
Wysyłanie

Wysyłanie danych

Weryfikacja telefonu

Zapraszam serdecznie na bezpłatne
konsultacje w moim gabinecie.

W ramach wspólnego spotkania:

  • dokonamy szczegółowej oceny masy i składu ciała
  • przeanalizujemy Twoje potrzeby i wydatki energetyczne
  • ustalimy optymalny zakres badań laboratoryjnych

Proszę o telefon aby umówić konkretną godzinę spotkania.

tel. 536 555 000

mgr Karolina Kozela-Paszek
Iwona Żebrowska
mgr Magdalena Węgrzyn
Łukasz Kowalski
mgr inż. Anna Skowrońska (Furgał)
mgr inż. Ewelina Chrząścik
mgr inż. Weronika Kubas (Bożek)
mgr inż. Kinga Pieleszko
mgr Olga Sułkowska (Habrat)
Katarzyna Ciszek
Ukryj kalendarz

Pijmy na zdrowie

Woda jest niezbędnym składnikiem naszego ciała. Jej właściwy poziom w organizmie to podstawowy warunek zdrowia i dobrego funkcjonowania. Dzięki niej przyswajamy pokarmy i wchłaniamy witaminy. Woda oczyszcza wątrobę i nerki, redukując ryzyko powstania kamieni. Organizm zostaje uwolniony od toksyn.
Picie odpowiedniej ilości wody redukuje ryzyko chorób oraz infekcji, wpływa pozytywnie na pracę pęcherza i jelit. Niedobór wody powoduje, że krew staje się gęsta, krążenie jest nieprawidłowe, a organizm pracuje z większym wysiłkiem. Rezultatem tego jest mniejsza aktywność mózgu, trudności z koncentracją, zmęczenie i ociężałość, bóle głowy, drażliwość, a nawet bezsenność.

Woda to energia niezbędna dla naszej aktywności. Spożywanie jej w trakcie wysiłku fizycznego zapobiega skurczom mięśni i przedwczesnemu zmęczeniu. Dzięki niej skóra jest zdrowa i ma lepszy koloryt. Naukowcy dowodzą, że wielokrotnie w momencie, kiedy odczuwamy głód, organizm potrzebuje wody, a nie jedzenia. Regularnie dostarczana woda wpływa na prawidłowe trawienie. Jej niedobór powoduje tzw. stan „zgumowania” komórek tłuszczowych, co utrudnia proces spalania. Picie wody pomaga więc w utracie zbędnych kilogramów.

Dla mamy i dziecka

Aby woda stała się naszym lekarstwem, musi mieć odpowiednią jakość. Nie ma jej ta płynąca z kranów, a więc należy ją filtrować. Wtedy pozbawiona zanieczyszczeń, chemikaliów, konserwantów i wszystkiego, co sztuczne, służy naszemu zdrowiu. Gastrolodzy zalecają również przyrządzanie posiłków na wodzie filtrowanej, szczególnie dla dzieci, osób starszych, mających kłopoty żołądkowe i kobiet w ciąży. W organizmie przyszłej mamy zapotrzebowanie na wodę wzrasta. Pomaga ona w przygotowaniu na fizjologiczne zmiany oraz łagodzi początkowe przykre dolegliwości. Naukowcy dowodzą, że oczyszczona woda wpływa na zmniejszenie ryzyka przedwczesnego porodu lub poronienia, a także może zapobiec porannym mdłościom. W ostatnim trymestrze ciąży i podczas karmienia piersią zwiększa się praca gruczołów łojowych. U wielu kobiet „psuje się” wtedy cera, mogą wystąpić wypryski czy zmiany trądzikowe. Skóra dobrze nawodniona (od środka) lepiej poradzi sobie z tymi zaburzeniami.

Woda z magnezem

Na rynku obecne są filtry, dzięki którym wszystkie ujęcia wodne w całym domu mają wodę oczyszczoną. Popularne są podzlewozmywakowe lub dzbankowe, np. firmy ANNA. Nowością na rynku są wkłady do filtrów dzbankowych wzbogacających wodę w magnez. Minerał ten wypłukiwany jest z wkładu w postaci jonowej. W tej formie najłatwiej zostaje przyswajany. Magnez jest jednym z najważniejszych składników mineralnych naszego organizmu, niezbędnym dla prawidłowego jego funkcjonowania. Około 55% tego pierwiastka znajduje się w kościach, 26% w mięśniach, 18% w tkankach i tylko 1% we krwi. Magnez: * wzmacnia układ sercowo-naczyniowy; * chroni mięsień sercowy przed uszkodzeniem; * obniża poziom szkodliwego cholesterolu; * jest niezbędny dla prawidłowej aktywności komórkowej; * wspiera wzrost i regenerację tkanek; * wzmacnia reakcje obronne organizmu, chroni go przed zakażeniem oraz stanami zapalnymi; * odgrywa ogromną rolę w procesach przemiany materii i energii; * przywraca równowagę psychiczną (działa przeciwstresowo i ułatwia koncentrację); * zmniejsza bóle głowy, zmęczenie i bezsenność; * przynosi ulgę w zespole objawów przedmiesiączkowych (PMS); * zapobiega mrowieniu nóg i rąk; * wzmacnia włosy i paznokcie; * spowalnia procesy starzenia. Nasza dieta ma za mało magnezu, ponieważ jego poziom w produktach spożywczych stale się obniża. Związane jest to ze spadkiem jego ilości w glebie, zanieczyszczeniem środowiska, stosowaniem nawozów sztucznych. A także z tym, że w żywności przetworzonej znajdują się środki konserwujące. Pijąc wodę filtrowaną i wzbogaconą magnezem oraz gotując na niej potrawy dostarczamy organizmowi ten życiodajny pierwiastek w sposób ciągły. Osiem szklanek wody przefiltrowanej np. wkładem „Anna activ plus magnesium” wystarcza, żeby dzienne zapotrzebowanie zostało prawidłowo uzupełnione. Woda ta utrzymuje idealny, lekko zasadowy poziom pH, między 7,4–7,5. Gdy pijemy jej za mało, organizm ulega odwodnieniu, a poziom pH spada, stając się nadmiernie kwasowym. Wtedy pojawiają się stres i zmęczenie, krew zaczyna płynąć wolniej, wzrasta ciśnienie. Filtrujmy więc wodę i pijmy ją na zdrowie.
autor: Dobry Dietetyk (MN)

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Gdybym był bogaty...

Czerw 25, 2014 Inne

To słowa Tewje Mleczarza, bohatera musicalu Skrzypek na dachu. W jego śpiewie słychać pragnienie, pożądanie, tęsknotę wielu ludzi. Marzenia o bogactwie drzemią bowiem w większości ...

czytaj więcej

Podziel się życiem

Czerw 25, 2014 Inne

Druga połowa ubiegłego wieku doprowadziła do niesłychanego rozwoju transplantologii. Jest ona teraz sposobem leczenia schyłkowej niewydolności wielu narządów. Obecnie na świecie ponad milion ludzi żyje ...

czytaj więcej
POKAŻ