Umów wizytęprzez Internet!


Wybierz dogodny termin w poniższym kalendarzu i potwierdź rezerwację.

Wczytywanie kalendarza...

Powrót do kalendarza
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
01 stycznia 0000 godzina 00:00
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr Karolina Kozela-Paszek
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr Magdalena Węgrzyn
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Anna Skowrońska (Furgał)
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Ewelina Chrząścik
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Kinga Pieleszko
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr Olga Sułkowska (Habrat)
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: Katarzyna Ciszek
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: Alina Dawidczyk
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: Dominika Świerk
Tutaj wpisz kod który otrzymałeś wiadomością sms.
Wysyłanie

Wysyłanie danych

Zapraszam serdecznie na bezpłatne
konsultacje w moim gabinecie.

W ramach wspólnego spotkania:

  • dokonamy szczegółowej oceny masy i składu ciała
  • przeanalizujemy Twoje potrzeby i wydatki energetyczne
  • ustalimy optymalny zakres badań laboratoryjnych

Proszę o telefon aby umówić konkretną godzinę spotkania.

tel. 609 476 846

tel. 696 372 702

tel. 695999892

tel. 537396003

tel. 536 333 202

tel. 537 226 018

tel. 733 369 043

tel. 730 066 999

tel. 531 167 079

mgr Karolina Kozela-Paszek
mgr Karolina Kozela-Paszek
mgr Magdalena Węgrzyn
mgr Magdalena Węgrzyn
mgr inż. Anna Skowrońska (Furgał)
mgr inż. Anna Skowrońska (Furgał)
mgr inż. Ewelina Chrząścik
mgr inż. Ewelina Chrząścik
mgr inż. Kinga Pieleszko
mgr inż. Kinga Pieleszko
mgr Olga Sułkowska (Habrat)
mgr Olga Sułkowska (Habrat)
 Katarzyna Ciszek
Katarzyna Ciszek
 Alina Dawidczyk
Alina Dawidczyk
 Dominika Świerk
Dominika Świerk
Ukryj kalendarz

Wokół oczu

W tym najdelikatniejszym miejscu twarzy odbijają się: stres, bezsenne noce, zbyt długa praca przy komputerze, niewłaściwe odżywianie, skutki działania dymu papierosowego, niezdrowy styl życia. Wokół oczu najwcześniej tworzą się zmarszczki, gdyż skóra traci tu szybko elastyczność. Jest cztery razy cieńsza niż w innych częściach twarzy (osiąga grubość tylko 0,5 mm). Nie ma mięśni podporowych i gruczołów łojowych chroniących przed wysuszeniem oraz utrzymujących w dobrej formie płaszcz hydrolipidowy. Oczy są w ciągłym, ruchu, gdyż mrugamy 10 tysięcy razy podczas dnia. Nasza mimika sprawia, że skóra pod oczami rzadko odpoczywa, gdyż krążenie krwi jest spowolnione. Niewłaściwe ukrwienie i niedotlenienie bywa przyczyną pojawiających się pod oczami sińców. Gromadzenie się limfy oraz toksyn w gąbczastej strukturze ocznej tkanki łącznej powoduje obrzęki i tzw. worki. Z wiekiem wiotczeje gór-na powieka i opada na oko. Twarz wygląda wtedy na zmęczoną. Aby długo wyglądać młodo, należy więc bardzo starannie pielęgnować skórę wokół oczu.

Asy nowych technologii

Dla wrażliwej i wymagającej skóry pod oczami kremy do twarzy są zbyt tłuste i ciężkie. Lepsze są preparaty lekkie, bezzapachowe, hipoalergiczne, łagodne – przeznaczone specjalnie do pielęgnacji oczu. Mają je wszystkie firmy kosmetyczne. Są to żele i kremy, które skórę nawilżają, ujędrniają, wygładzają. Należy je stosować co najmniej rano i wieczorem, zachowując odległość 2–3 mm od nasady rzęs (kosmetyk nie powinien dostać się pod powieki). Skórze pod oczami należy bardzo regularnie dostarczać wilgoci, np. w postaci kwasu hialuronowego. Jego cząsteczki zwielokrotniają zdolność warstwy rogowej do zatrzymywania wilgoci i wody. Proces zaopatrywania skóry w wilgoć optymalizują także składniki mineralne: magnez, miedź, mangan oraz krzem, które wspierają mikrocyrkulację. Wapń pomaga zachować skórze odporność, której z wiekiem ubywa. Wspiera on tworzenie białka (filagryny) i wzmacnia syntezę lipidów. Aby przyspieszyć odnowę skóry wokół oczu, kosmetolodzy sięgają po odkrycia z dziedziny nanotechnologii. Nanocząsteczki, wprowadzone do kre-mów np. w postaci kompleksów peptydowych, pełnią w nich podwójną rolę: są substancjami aktywnymi (wygładzającymi zmarszczki) i nośnikami. Dzięki mikroskopijnym rozmiarom przedostają się wszędzie. Peptydy ujędrniają skórę i wspierają jej elastyczność. Zawarte np. w drożdżach przedłużają życie komórek, stymulując fibroblasty do wytwarzania większej ilości białek, w tym kolagenu.

Siła antyutleniaczy

Dermatolodzy i kosmetolodzy są zgodni, że obrona skóry przed wolnymi rodnikami, które niszczą komórki – powstrzymuje inwazję zmarszczek. Skuteczną bronią są tu antyoksydanty zasilające kremy, serum czy kapsułki do pielęgnacji skóry wokół oczu. Wolne rodniki zwalcza też witamina C. Zapobiega ona utracie wody, rozjaśnia przebarwienia, podtrzymuje funkcje obronne skóry, stymuluje odnowę kolagenu i elastyny. Po kontakcie z wodą, światłem i tlenem szybko się ulatnia, trudno więc umieścić ją w kosmetykach. Do tej pory łączono ją z witaminą E, która w towarzystwie kwasu askorbinowego (wit. C) po rozbrojeniu wolnych rodników może się odnawiać. W parze te dwa antyoksydanty okazały się bardziej skuteczne. Obecnie kosmetolodzy zamykają ulotną witaminę C w mikroskopijnych transporterach (np. nanosomach), dzięki czemu jest ona trwalsza, szybciej i głębiej wnika w skórę. Skuteczny w walce z wolnymi rodnikami jest też kwas ferulowy. Znajduje się on w korze drzew iglastych, ziarnach kukurydzy i zbóż. Związek ten chroni przed działaniem wolnych rodników i niszczącą siłą ultrafioletu. Zastosowany razem z witaminą C i E zwiększa trwałość oraz skuteczność dwóch pozostałych. To trio zapewnia skórze znacznie młodszy wygląd, zabezpieczając równocześnie przed fotouszkodzeniami i przedwczesnym starzeniem słonecznym.

Szybka pomoc

Do klasycznych substancji stosowanych w pielęgnacji oczu należy świe-tlik. Działa on na skórę uspokajająco, chroni ją przed podrażnieniami, przynosi ulgę w stanach zapalnych i alergiach. Naparem ze świetlika (łyżkę ziela zale-wamy szklanką wrzącej wody i parzymy przez 15 minut) można przemywać oczy lub robić okłady na zamknięte powieki. Waciki zanurzamy w naparze, lekko wyciskamy i trzymamy na skórze przez 20–30 minut. Napary (do przemywania oczu lub kompresów) z: • kwiatu rumianku – łagodzą stany zapalne; • ziela skrzypu – likwidują opuchliznę powiek; • ziela werbeny – usuwają sińce i zmęczenie.

autor: Danuta Brylska

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Powrót do natury

Czerw 25, 2014 Ciekawostki , Uroda

Kosmetyki pielęgnują i odżywiają naszą skórę. Im więcej w nich składników naturalnych, tym mniejsze ryzyko podrażnień i uczuleń, które stają się powszechnym problemem naszych czasów. ...

czytaj więcej

Zastosowanie botoxu

Czerw 25, 2014 Uroda

Botox kojarzy nam się nieodparcie z wygładzaniem zmarszczek. Ale jest to tylko jedno z wielu zastosowań toksyny botulinowej. Proteina botulinowa (toksyna botulinowa) jest powszechnie wykorzystywana ...

czytaj więcej
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ